Smithsonit

Smithsonit/Smithsonite

Barva: Růžový, levandulový, zelený, modrozelený, fialový, hnědý, žlutý, bělavě šedý, modrý

Vzhled: Perleťově lesklý. Podobný vrstvám hedvábných bublin. Vyskytuje se ve všech velikostech

Vlastnosti: Smithsonit je kamenem klidu, půvabu a dobrých konců. Jeho přítomnost se projevuje mimořádně citlivě, působí jako tlumič problémů. Jedná se o vynikající krystal pro zdolávání nejvyššího stresu. Pomáhá mírnit následky duševního zhroucení.

Tento kámen je ideální pro každého, kdo měl těžké dětství a cítil se nemilovaný a nechtěný. Smithsonit léčí vnitřní dítě a hojí dopad citového zneužívání i týrání. Přesně a jemně odstraňuje citová zranění. Důsledky jeho činnosti se ale projevují spíš ve zlepšení celkového pocitu než v naprostém oproštění od starých citových traumat. K odhalení všech souvislostí budete možná potřebovat pomoc dalších kamenů. Jedná se o vynikající krystal pro zrození a znovuzrození. Dokáže léčit neplodnost.

Smithsonit uvádí do souladu čakry a posiluje mentální schopnosti. Pokud jej během mentální komunikace držíte v ruce, dokážete intuitivně odhadnout její skutečnou cenu. Po umístění na korunní čakru vás smithsonit spojí s andělskou říší.

Na duchovní úrovni smithsonit podporuje rozvoj vlastností nutných pro každého, kdo chce vést ostatní, zejména taktu.

V citové oblasti uzdravuje komplikované vztahy. Jedná se o vynikající kámen pro zajištění klidného a vyváženého života, neboť v sobě nese harmonii, umění diplomacie a schopnost napravovat nepříjemné situace.

V tělesné oblasti smithsonit výborně účinkuje na imunitní systém. Lze jej rovněž rozmístit u všech rohů postele a jeden kousek položit pod polštář nebo na noční stolek. Mimořádně dobře účinkuje v kombinaci s kouskem krevele nebo zeleným turmalínem upevněným na brzlíku.

Léčebné využití: Smithsonit léčí poruchy imunitního systému, dutiny a poruchy trávení. Uzdravuje rovněž osteoporózu a pomáhá proti alkoholizmu. Obnovuje pružnost cév a svalů.

Umístění: Položte na místo podle potřeby nebo noste trvale. Umístěte na temeno, aby došlo k uspořádání čaker. Růžový smithsonit položte na srdce nebo brzlík. Udělejte z jednotlivých kousků mřížku kolem postele nebo těla.

Zvláštní barvy

Kromě společných druhových vlastností dodávají další barvy smithsonitu tyto rysy:

Modrozelený smithsonit léčí svou schopností spojit vás s univerzální všezahrnující láskou citová i jiná zranění. Jemně odstraňuje zlost, strach a bolest. Vyvažuje energetické pole mezi éterickým a emocionálním tělem. Přináší úlevu od návalů paniky. Pomáhá dosáhnout naplnění tužeb srdce, zlepšuje přátelství. Příznivě se projevuje v porodnictví a při výživě dětí.

Levandulově fialový smithsonit
se vyznačuje velíce jemnými vibracemi. Čistí negativní energii, povzbuzuje k radostné duchovní službě a zvyšuje úroveň vědomí, jemuž poskytuje doprovod a ochranu na cestě. Jedná se o účinný kámen pro meditaci a nalezení duše. Umožňuje vypravit se do minulých životů, abyste tam znovu získali duchovní energii, která po vaší smrti v minulém životě neprošla proměnou. Díky tomu dokáže léčit traumata spojená s úmrtím v předešlých životech a uvolnit cestu vyléčení duše. Na fyzické úrovni tiší neuralgii a záněty.

Levandulově růžový smithsonit
je obdařen výsostně láskyplnými vibracemi. Uzdravuje srdce, hojí traumata spojená s opuštěním a zneužíváním. Navrací víru a pocit jistoty. Pomáhá vnímat vesmírnou lásku a podporu. Usnadňuje zotavení a tišení bolesti. Působí proti drogové a alkoholové závislosti a tiší doprovodné emoce.

Žlutý smithsonit uvádí do rovnováhy čakru solar plexu a duševní tělo.Odstraňuje staré šrámy a již nefunkční způsoby projevování emocí. Během léčení tento kámen usnadňuje trávení a vstřebávání živin. Přináší úlevu při kožních problémech.

« ZoisitChrysotil »