Rovnováha

Nelze ovlivnit to, kolik lásky ti je někdo schopen dát. Nemůžeš získat více tím, že se budeš usilovněji snažit.
Nelze získat více lásky tím, že se budeš snažit být hezčí, vtipnější, laskavější, vstřícnější. Tím, že se budeš snažit být dokonalejší než ostatní. Tím, že se budeš snažit, aby druhý konečně viděl tvoji hodnotu.
Buď tam to pravé pouto je, nebo není.
Příliš věci komplikujeme. Zbytečně.
Buď si s daným člověkem sedneš, nebo ne. Je docela jednoduché to poznat. S člověkem, který ti prostě padne, nebude třeba žádných dodatečných ujištění. Nebudeš mít žádné pochybnosti a nejisté otázky. Nebudeš se muset bát, že by se neozval, pokud ty sama přestaneš psát jako první.
Nemusí to být příjemná pravda, ale je lepší se jí podívat do tváře. Přestaň se snažit víc než ten druhý a dívej se, co se bude dít. Skutečnost vyplave napovrch. A to je dobře. I kdyby to mělo znamenat, že někoho ztratíš, alespoň vytvoříš prostor něčemu lepšímu, něčemu opravdovému.
Možná je to trochu děsivé, ale krátkodobé trápení ti může přinést dlouhodobou spokojenost. Stojí to za to. První krok je nejtěžší. Čím více se ale otevřeš skutečnému, tím více naplnění v životě můžeš najít.
Dovol si přijít o lidi, kteří nejsou opravdoví.
Dovolíš tak totiž také přijít těm, kteří opravdoví jsou.
A tomu se nic nemůže vyrovnat.du k jezeru. Jedno vědro bylo perfektní a přinesla jsem vždycky všechnu vodu a to druhé trochu protékalo. Chodila jsem tak mnoho let, když na mě protékající vědro promluvilo: ‘Děkuji ti, žes mě nikdy nevyměnila. Ale stejně se cítím nedokonalé a je mi líto, že vždy část vody vyteče.’ Zůstala jsem stát velmi překvapená. ‘Copak ty sis nikdy nevšimlo těch květin? Protože vím o tvé prasklině, rozsévala jsem podél cesty semínka a právě díky vodě, kterou je zaléváš, květinami zdobím svůj příbytek i těším své přátele. Nebýt tvé praskliny, nic z toho by se přece nestalo. Každý máme své praskliny. Ale díky nim je svět pestrý. A právě naše praskliny mohou být i dary, kterými obohatíme ostatní.”

Zdroj - Internet

Rovnováha je klíčem ve všem co děláme

Tancuj celou noc a druhý den cvič jógu.
Pij víno, ale nezapomínej na zelený čaj. 
Jez čokoládu, když to tvoje srdce chce a dej si salát, když to tvoje tělo potřebuje.
Nos vysoké podpatky v sobotu a choď bosá v neděli.
Choď nakupovat do obchodního centra a potom medituj v ložnici.
Žij vysoko, i nízko. 
Nehýbej se, i hýbej se.
Přijmi všechny svoje obrazy kým jsi a žij svoji autentickou pravdu. 
Buď statečná, odvážná, spontánní a nahlas, a nech doplnit svoje schopnosti o trpělivost, skromnost, klid a ticho.
Zaměřuj se na rovnováhu. 
Vytvoř si svoje vlastní pravidla a ať ti nikdo neříká jak máš podle nich žít ....

Rachel Brathen

Zdroj: http://www.maitrea.cz/
Měj rád/a druhé jací jsou »