Ostatní metody čištění čaker

ODSTRAŇOVÁNÍ BLOKACÍ A HARMONIZACE ČAKER

Existuje mnoho způsobů jak zjistit možnou blokaci jednotlivých čaker. Nejjednodušší, spolehlivé a "snadno" proveditelné jsou tyto způsoby: kyvadlo, cítění rukama a pozorování aury. Pozorování aury však většinou není možné, bez předchozího nácviku a tréninku a zatím ne každý dokáže vidět auru. Podobné je to i s osaháváním čaker rukama, kdy můžete cítit sílu proudící energie. Nejvhodnější a nejjednodušší je tedy použití kyvadla. Harmonická čakra způsobuje velké kruhy, opisování ve směru otáčivého pohybu čakry, nad narušenou čakrou kyvadélko opisuje kruhy malé, nebo dokonce žádné.

Drahé kameny nosíme v blízkosti čakry, kterou harmonizujeme nebo si připravujeme k pití "kamennou" vodu. /voda pramenitá, do které vložíme kámen, který chcete, aby vás ovlivňoval, necháte nejméně 3 hodiny nabít na slunečním svitu, pijeme 3 krát denně hrnek/

Barvy používáme tak, že se oblékáme do barev té čakry, kterou právě harmonizujeme /zejména v místě, kde se na těle nachází/, konzumujeme potraviny těchto barev: červená - řepa, jahody / oranžová - pomeranč, mrkev / žlutá - ananas, žlutá paprika, apod..., pijeme barevnou vodu.

Při práci na čakrách bychom si měli uvědomit, že se jedná o propojený systém. "Rozhýbáním" jedné čakry ovlivníme i čakry bývající. Abychom předešli nežádoucím účinkům, ať je to přílišné utlačení jedné energie na úkor jiné, nebo naopak nekontrolovatelné projevy nadměrně vybuzené čakry, nezapomínejme na harmonizační cvičení. Ta mohou mít podobu vizualizace a sladění jednotlivých čaker, zpěvy mantry "om" - základního zvuku vesmíru nebo prodýcháváním kanálu /středu páteře, respektive středu míchy/, na němž jsou hlavní čakry umístěny a kterým proudí mezi čakrami energie.

ZPĚV TÓNŮ A MANTER

V dávných dobách, zpívali lidé jméno thébského boha slunce "Amen", nebo "Amon". Věřili, že jim za to přinese vize budoucnosti. nejvyšší egyptské kněžky a kněží pak  přišli na to, že jasnovidné schopnosti jim nepropůjčuje pohanský bůh, ale opakované zpívání sola "Amen".

Začali používat slovní základ Aum pro cílené otvírání třetího oka. Aum je zvuk otevření a vyjadřuje úžas nad zázrakem stvoření a obdiv Stořitely.

Pokud budete pomalu vyslovovat všechny tři hlásky za sebou: "Aa-uu-um," ucítíte uprostřed mezi očima silné vibrace. Ty probouzejí jasnovidné schopnosti třetího oka. Ještě účinnější je zpívat tón "Aum" podle svaté numerologie - jednou, třikrát nebo dvanáctkrát. Udělejte to a vnímejte, jak se vám začnou zjevovat obrazy a různé výjevy. Budete mít vize budoucnosti, věštecké sny nebo se vám zjeví pravda o některých lidech.

HARMONIZACE ČAKER POMOCÍ BIJA MANTER 

Tuto techniku je dobré dělat při skupinovém léčení. Bija mantry jsou mantry, čili zvukové vibrace, které mají schopnost povzbudit čakry v jejich funkci. Každá čakra má vlastní bija mantru.

1. čakra         LAM

2. čakra         VAM

3. čakra         RAM

4. čakra         YAM

5. čakra         HAM

6. čakra         ÓM

7. čakra         AUM

 

Samotný postup harmonizace tkví v držení rukou na všech čakrách, dávajíce jim Reiki /proto skupinové léčení/ a opakování každé bija mantry třikrát pro 1. čakru, třikrát pro 2. čakru ……třikrát pro 7. čakru, poté totéž ale sestupným směrem od sedmé k první čakře. Celý postup opakujeme třikrát. Po provedené harmonizaci uhladíme auru.

ODPUŠTĚNÍ

Je to nesmírně účinný způsob jak otevřít zablokované čakry. Každý kdo projde procesem odpuštění, cítí mnohem větší klid a má více energie. Je to jako odhazování pytlů s pískem, když letíte v horkovzdušném balónu a chcete vystoupat výš. Staré strachy, obavy a vztek jsou jako zbytečná zátěž, jež nás brzdí a ubírá nám sílu a energii. Možná už víte co vás zbytečně tíží a co byste mohli hodit přes palubu hned teď. Jakmile světu - včetně sebe - odpustíte, uleví se vám a budete se cítit mnohem lehči a silnější.

ODPUSŤTE A OSVOBOĎTE SE HNED TEĎ

Celý proces trvá 30 až 60 minut, ale věřte, že to v žádném případě nebude promarněný čas. Na cestě ke svobodě skrze odpuštění je potřeba udělat několik kroků.

1. Uvědomte si význam odpuštění.

    Odpustit neznamená přiznat svou chybu nebo porážku. Neznamená to ani přimhouřit oko nad něčím pochybením. Odpustit znamená osvobodit svého ducha a stát se volným. Odměnou za tento čin je vždy vnitřní klid a mír a zvýšení množství energie. Cenou za ně je odpuštění. Je to mimořádně výhodný obchod.

2. Udělejte si "odpouštěcí inventuru".

    Napište si seznam všech lidí, žijících i zesnulých, kteří vás kdy naštvali nebo rozlobili. Většina lidí sepíše tři až čtyřstránkový seznam, a okamžitě si vzpomenou i na jména lidí, o kterých spoustu let vůbec neslyšeli. Někdo si napíše dokonce jména zvířat a domácích mazlíčků a často se na seznamu objeví i jeho vlastní jméno.

3. Odpusťte a osvoboďte se.

    Najděte si místnost, kde můžete být o samotě a kde je nepravděpodobné, že vás někdo vyruší. Pak berte jedno jméno za druhým, vždy si danou osobu vybavte a řekněte jí: "Odpouštím ti a osvobozuji nás. Nechovám už k tobě vůbec žádnou zášť. Mé odpuštění je úplné. Odteď jsme oba volní". Celý proces může trvat zhruba půl hodiny, je však důležité nepřerušovat ho a dojít až do konce.

4. Zbavujte se zášti i v noci.

    Každá večer, než půjdete spát, si v duchu promítněte celý den. Narazili jste na někoho, komu potřebujete odpustit? Každodenní očista vědomí od zášti je stejně důležitá jako pravidelné čištění zubů. Bez ní by se ve vás hromadila negativní energie.

OČIŠTĚNÍ TŘETÍHO OKA OD MINULOSTI

Mnozí si stěžují, že necítí své třetí oko, nebo že jím nevidí žádné obrazy. Tito zdánlivě "nevizuální" lidé většinou v minulých životech zemřeli násilnou smrtí kvůli svým jasnovidným schopnostem. Lidé, kteří byly pro svou schopnost vidět víc než ostatní byly upáleni na hranici během honů na čarodějnice nebo jim svatá inkvizice dala setnout hlavu. Lidé kvůli svým "nadpřirozeným" schopnostem umírali i v dávné Atlantidě. Dnes se bojí používat jakoukoliv dovednost, jež je dříve dovedla k záhubě.

Navíc mnoho lidí bylo kvůli jasnozřivosti perzekuováno i v jejich současném životě. V dětství byli například trestání a odsuzováni za "ďábelské" vidiny nebo jim bylo zakazováno mluvit o svým "neviditelných" kamarádech, což byli ve skutečnosti andělé a duchovní průvodci.
Nezáleží na tom, kdy strach z jasnozřivosti vznikl, vyléčit lze téměř okamžitě jednoduchou meditací pro odstranění strachu z otevření čaker, jež s jasnozřivostí souvisí:
Začněte tím, že se třikrát zhluboka nadechnete a vydechnete. Pak si potichu nebo nahlas přečtěte tento odstavec: "Chci se zbavit všech strachů a obav, jež jsem získal/a během tohoto nebo minulých životů a které mi brání vidět budoucnost. Zbavuji se vědomě všech strachů spojených s "nadpřirozenými" psychickými schopnostmi. Chci zapomenout na každého, kdo mě kdy kritizoval, pronásledoval, opustil, zmrzačil, nebo zabil kvůli mým zvláštním schopnostem. Odpouštím si všechna rozhodnutí, jež jsem kdy udělal/a, protože jsem vždy dělal/a to nejlepší co jsem mohl/a. Zbavuji se také strachu, že mi bude v budoucnu kvůli mým strachům ublíženo. Jsem vyléčený/á a v bezpečí."

VLIV JÍDLA A STRAVOVACÍCH NÁVYKŮ

Všechno co sníme nebo vypijeme, obsahuje životní energii, některé potraviny a nápoje více, jiné méně. Pokud jíte potraviny s vysokým obsahem životní energie, vaše čakry budou velké a čisté, a naopak, dieta chudá na životní energii čakrám příliš neprospívá a často má za následek jejich zmenšení a ztmavnutí. K tomu dochází zvláště tehdy, když jíme potraviny z týraných zvířat, protože vaše čakry absorbují jejich bolest.
Nejvyšší obsah životní energie mají tzv. "živé" potraviny, jako je čerstvé ovoce a zelenina, naklíčená zrna obilí nebo čerstvě vymačkané šťávy /konzumované do 20 minut/. "Mrtvé" potraviny - sušené, mražené nebo příliš dlouho vařené - neobsahují téměř žádnou životodárnou energii. Koneckonců, v plechovce nebo v mrazáku nic ani přežít nemůže.
Jakmile přidáte do svého jídelníčku více "živých" potravin, brzy zaznamenáte zvýšení vitality a zlepší se vám nálada. Citelně pocítíte dokonce i jen mírné omezení konzumace "mrtvých" a přidání několika "živých" potravin životodárné energie. Nechte se vézt intuicí a vynechte ze svého jídelníčku třeba jen konkrétní potraviny které vám zanáší čakry. Když se zbavíte takových potravin, jako je cukr, kofein nebo červené maso, na popud svého nitra, nebudete se muset potýkat s žádnými nebo jen mírnými vedlejšími příznaky tzn. nebudou vás trápit neodolatelné chutě nebo bolesti hlavy, jež změnu stravovacích návyků obvykle provázejí. Najednou zjistíte, že na inkriminované potraviny prostě nemáte chuť.

POTRAVINY A LÁTKY, KTERÉ NEGATIVNĚ OVLIVŇUJÍ ČAKRY

Silně:
Alkohol
Kofein
Čokoláda
Cigarety a doutníky
Drogy jakéhokoliv druhu
Červené maso
Jakékoli jídlo, na němž jste závislí /známka toho, že se bojíte božského vedení a snažíte se mu vyhnout zvýšenou konzumací určitých látek/

Středně silné:
Drůbež /kuře, krůta atd./
Byliny ovlivňující náladu /zklidňující nebo povzbuzující/
Průmyslově zpracované potraviny
Bílá mouka
Rafinovaný cukr

Mírně:
Nápoje sycené oxidem uhličitým /i voda/
Mléčné výrobky
Produkty, k jejichž pěstování byly použity pesticidy
Plody moře /všechny duhy/

POTRAVINY A LÁTKY, KTERÉ POZITIVNĚ OVLIVŇUJÍ ČAKRY

- Čerstvě natrhané ovoce a zelenina (zvláště organicky pěstované, protože pesticidy s sebou nesou energii smrti)
- Celozrnné pečivo z naklíčených zrn
- Sójové výrobky, jako např. sójové mléko a tofu
- Šťávy zkonzumované do 20 minut po vymačkání /životodárná síla po 20 minutách vyprchá, stejně jako duše po smrti opouští tělo/.

POHYB A TĚLESNÉ CVIČENÍ

Dalším z faktorů, jež ovlivňuje činnost čaker, je tělesná aktivita. Jakýkoliv pohyb, při němž začnete zrychleně a zhluboka dýchat, zajistí zvýšený přísun vzduchu, a tím i kyslíku do čaker. Skvělým prostředkem pro posílení čaker jsou procházky v přírodě. Když se navíc vydáte k místům síly, jakými jsou velké vodní plochy, lesy, bude jejich vliv na vaše čakry zvlášť silný.
Tok čchi a životní energie čakrami podporují také pohyby prováděné při tai-chi nebo cvičení jógy.

KRYSTALY A DRAHÉ KAMENY

Přiložte si na každou čakru krystal ametystu, křišťálu, růženínu, spektrolitu nebo stogilitu a vnímejte, jak z nich jejich jemné vibrace uvolňují zatvrdlou energii strachu. Pokud dýcháte zhluboka a jste plně soustředěni na své nitro, možná ucítíte "tep" jednotlivých krystalů.
Můžete si takto dát krystal pod polštář nebo pod postel a harmonizovat tak své čakry během spánku.
Někteří lidé si s oblibou vkládají krystaly do  vody, v  níž se koupou. Mnozí léčitelé dokonce doporučují konzumace léčivých elixírů z drahokamů - na jemný prášek rozdrcené krystaly a drahé kameny smíchané do destilované vody.

MASÁŽE

Terapeutická masáž zvyšuje tok čchi a uvolňuje zablokovaná místa čakrového systému. Masáž je nejlepší provádět v klidném prostředí, za tlumeného osvětlení a doprovodu příjemné hudby. Vyberte si maséra, který je vám příjemný, jinak byste mohli bezděčně přijmout jeho negativní energii.
Pokud jste masérem vy, nejspíš už dávno víte, že během masáže sbíráte negativní energie klienta do čaker na svých rukou - vypadá to jako by jste si navlékali dlouhé, černé rukavice.
Skvělým protiopatřením proti tomuto efektu je umístit v blízkosti vašich rukou při masáži živé rostliny. Ty absorbují negativní energii stejně přirozeně jako oxid uhličitý. Dokážou negativní energii transformovat a využít lásku, jež je obsažena ve všem.

ROSTLINNÉ ESENCE A AROMATERAPIE

Čakry otevírají i vůně některých rostlin. Růžové růže například otevírají srdeční čakru, lilie a tuberóza třetí oko a korunní čakru. Blahodárné účinky vůní těchto rostlin si můžete zajistit tak, že je budete sami pěstovat, nebo si pořiďte lahvičku s esencí příslušné rostliny.  

« Čištění čaker s andělyLéčivá síla čaker »