Odkazy na knihy

Prolínání světů

Opatrnými krůčky našlapuje autorka Renata Šindelářová do duchovního světa, do kterého nahlédla hned ve dvou svých románech: Jen jeden svět a Můj svět v tobě. V obou knihách se dotýká věcí mezi nebem a zemí – v prvním případě z úhlu člověka, který teprve do ezoterických tajů proniká, ohledává je, pochybuje o nich, a přitom tuší. V tom druhém se andělská poselství stávají samozřejmou součástí dětské mysli – kde končí jeho fantazie a začíná vnímání energie vyšších vibrací?

Pro čtenáře, kteří čtou hlavou i srdcem.

Román JEN JEDEN SVĚT je moderní příběh ze současnosti s netypickou kombinací erotických a ezoterických prvků. Jednou z ústředních postav je jogínka Bianka, která zkoumá pravost svých vizí ze světa mrtvých, navštěvují ji zemřelé duše. V pozadí příběhu pátrá novinář Daniel po příčině úmrtí osoby, které Bianka předpověděla smrt. Ale i když tu máme detektivní zápletku, není zdaleka tak důležitá jako to, co se odehrává v myslích postav a také v myslích nás, čtenářů… Ačkoliv si každý z nás žije ve svém vlastním světě, ve své vlastní bublině, ta je propojena se všemi dalšími bublinami – dalšími světy. Všechny jsou vzájemně propojené, dotýkají se někdy něžně a jindy agresivně, protékají životem a mísí naše myšlenky a zážitky.

Smrt ve skutečnosti třeba není tak strašlivá. Učili nás, že je to konec všeho, ale kdybychom byli vychováváni k víře, že smrt je jen odchod z jedné zkušenosti do druhé, nepřipadala by nám tak tragická. Možná bychom ji dokonce oslavovali.


Román MŮJ SVĚT V TOBĚ je další příběh ze současnosti, tentokrát o tom, že i když se někdy zdá, že vše už je ztraceno, pořád nám zbývá naděje – ta andělská. To jí musíme věřit, přijmout ji za vlastní. Protože strach nám nepomůže, ten nás stahuje dolů, do pekla bolesti. Malý hrdina Leo ví dobře, že andělé existují, ale dospělí mu často nevěří. Až když se ztratí malá Sofinka, jdou všechny předsudky stranou. Dokonce i pragmatický Daniel připouští, že každá pomoc je v tuhle chvíli důležitá – a ta přicházející z nebes rozhodně ta nejdůležitější.

Podívala se na svého syna znovu. Jinak. Ne jako na svého syna. Ale jako na osobu, která má výjimečný dar. Jako na člověka, který je schopen vidět neuvěřitelné, naše duše, aury, budoucnost, a pokud mu v tom nikdo nebude bránit, může posunout hranice lidského vnímání.


Obě knihy jsou zcela samostatnými příběhy, které však spojují některé hlavní postavy – jedná se tedy o volné pokračování. Romány lze objednat jednotlivě i zároveň s podpisem autorky v nakladatelství www.literarnistrom.cz, a to s andělskou donáškou až do domu (poštovným zdarma), pokud do objednávky připíšete heslo PEŘÍČKO. (Heslo se vztahuje pouze na objednávku, která zahrnuje alespoň jeden z těchto dvou titulů, ovšem na počtu objednaných knih v objednávce nezáleží.)
        

Knihy Renaty Šindelářové jsou též běžně k dostání v knihkupectvích a u distributorů Kosmas, Euromedia Group a Pavel Dobrovský - BETA.