Minulé životy

Ruce existence jsou na této kartě ve tvaru ženského přirození, vstupu do kosmické matky. Uvnitř se nám odkrývá mnoho obrazů, mnoho tváří z jiných dob. Fantazírovat o populárních minulých životech může být zábavné, nás to však rozptyluje. Skutečným smyslem je uvidět a pochopit karmický obrazec našeho života a jeho kořeny v nekonečném cyklu, jenž nás drží v nevědomém chování. • Dvě duhové ještěrky po stranách představují vědění a nevědění. Jsou to strážci podvědomí, přesvědčují se, že jsme připraveni na vizi, která by nás mohla jinak porazit. Letmý náhled do věčné existence je dar a pochopit funkcí karmy v našem životě nelze jen na základě našeho rozhodnutí. Tato karta je takový budíček; události ve tvém životě se ti snaží vyjevit obrazec právě tak dávný, jako je cesta tvé vlastní duše.

Dítě se může stát vědomým jen tehdy, pokud v minulém životě dostatečně meditovalo, vytvořilo si dostatek meditativní energie, aby se mohlo utkat s temnotou, kterou přináší smrt. Člověk zkrátka upadne v zapomnění. Z ničeho nic se ocitne v nové děloze a při tom úplně zapomene na staré tělo. Tam se to přeruší. Tato temnota, toto nevědomí způsobuje ono přerušení.

Východ se usilovně snaží tyto bariéry překonat. A těch deset tisíc let práce nebylo marných. Každý může proniknout do minulého života, nebo do mnoha minulých životů. K tomu však musíš v meditaci zajít hlouběji a to ze dvou důvodů: dokud se nedostaneš hlouběji, nenajdeš dveře do jiného života; a za druhé, musíš být v hlubší meditaci, protože když najdeš dveře do jiného života, zaplaví tvou mysl proud událostí.

A je už beztak dost těžké nést jeden život...

« TichoNevinnost »