Kunzit

Kunzit/Kunzite

Barva: Růžový, zelený, žlutý, fialový, čirý

Vzhled: Průhledný nebo průsvitný zbrázděné krystaly všech velikostí

Vlastnosti: Poklidný kunzit je mimořádně duchovní kámen s vysokými vibracemi. Probouzí k činnosti srdeční centrum a vyvolává ničím nepodmíněnou lásku. Probouzí myšlenky vedoucí k lásce a vzájemné komunikaci. Vyzařuje mír a propojí vás s univerzální vesmírnou láskou. Kunzit navozuje hluboké a soustředěné meditativní stavy. Je velice prospěšný pro každého, kdo zjistí, že se do meditace dokáže ponořit jen s obtížemi. Současně zvyšuje tvůrčí schopnosti. Kunzit vede k pokoře a zvyšuje ochotu sloužit druhým.

Je to ochranný kámen, jenž se dokáže postarat jak o jednotlivce, tak o veškeré okolní prostředí. Umí rozptýlit vše negativní. Slouží jako štít pro auru, kterou chrání před nežádoucími energiemi. Vytváří kolem ní ochrannou clonu. Rozptyluje připojené entity a duševní síly  které z nich vycházejí. Svému majiteli přináší schopnost být soběstačný a chráněný; dokonce i uprostřed početného davu. Kunzit zesiluje energetické pole kolem těla.

Na duševní úrovni posiluje schopnost sebevyjádření. Umožňuje dávat svobodně najevo myšlenky a pocity. Odstraňuje z cesty překážky a pomáhá přivyknout tlakům života. Dokáže pomoci při odkrývání dosud zablokovaných vzpomínek. Funguje jako účinný léčivý kámen pro ty, kdo museli příliš rychle dospět. Navrací jim zpátky víru a nevinnost. Zvyšuje míru tolerance vůči sobě samému i vůči ostatním. Kunzit pomáhá snižovat stres vyvolávající obavy.

V duševní rovině rozvíjí schopnost vhledu společně s uměním konstruktivní kritiky. Má moc spojovat rozum, intuici a inspiraci. Kunzit lze použít jako pomůcku k pročištění pozůstatků starých citů. Osvobozuje tak od dávných emocí a léčí bolesti srdce, zejména ty, které pocházejí z předchozích životů. Pomáhá potlačit odpor ostatních. Schopnost zlepšovat náladu pomáhá ve chvílích depresí pramenících z citových problémů. Výborně pomáhá při mírnění návalů paniky.

Duchovně kunzit aktivuje srdeční čakru a uvádí ji do souladu s krkem a třetím okem.

Na tělesné úrovni jej lze použít k zablokování geopatogenního stresu. Nejúčinněji funguje, když se nosí jako přívěsek nebo připevněný k mobilnímu telefonu či jinému zdroji elektromagnetického záření.

Léčebné využití: Jde o kámen, který posiluje oběhový systém a srdeční sval. Příznivě upravuje podmínky ovlivňující fungování nervů. Tiší epilepsii a zmírňuje bolesti kloubů. Dokáže neutralizovat důsledky anestezie a podněcuje činnost imunitního systému. Kunzit obsahuje lithium, díky čemuž blahodárně působí při psychických problémech a depresích; zejména v případě, že je užíván jako elixír. Kunzit pomáhá fyzickému tělu zotavit se z důsledků předchozích citových stresů. Mohou jej použít lidé praktikující radioniku, pro něž kámen představuje pacienta, kterého na dálku léčí.

Umístění: Držte nebo položte na vhodném místě. Lze rovněž užívat jako elixír. Na slunečním světle kunzit bledne. Noste jako přívěsek nebo připevněte k mobilnímu telefonu či k počítači. Pokud budete kunzit nosit na solar plexu, potlačíte návaly paniky.

Zvláštní barvy
Kromě společných druhových vlastností dodávají následující barvy krystalům ještě tyto rysy:

Hiddenit /zelený kunzit/ se vyskytuje v různých barevných formách od žlutého až po smaragdově zelený. Udržuje spojení s jinými světy, aby pomáhal přenášet moudrosti vyšších sfér. Hiddenit působí blahodárně na rozumové i citové zkušenosti. Citlivě odhaluje pocity selhání a pomáhá lidem, kteří jsou zvyklí ukazovat „hrdinskou tvář", aby dokázali přijímat útěchu i pomoc od ostatních lidí i od celého vesmíru. Je obdařen schopností spojovat rozum s láskou, díky čemuž může vzniknout něco dosud neznámého. Zelený kunzit uzemňuje duchovní lásku. Jedná se o kámen, jenž příznivě působí na začátky. Během „projíždění" po těle dokáže krystal hiddenitu diagnostikovat zdravotní problémy - ukáže kritická místa, v nichž sídlí slabost a nerovnováha . Podporuje činnost brzlíku a hrudní čakry. K podnícení schopnosti duchovního vhledu je nejlépe umístit hiddenit na třetí oko.

Čirý kunzit pomáhá duši při nápravě minulosti. Pomáhá při cestách zpátky na místo, kde se duše ztratila, a lze jej použít jako schránku pro duši, dokud se nezačlení zpět do původního těla.

Žlutý kunzit pročišťuje smog poškozující okolní prostředí. Odstraňuje radiaci a mikrovlnné záření z aurálního pole. Harmonizuje jednotlivé čakry provádí restrukturalizaci DNA, udržuje stabilitu vzoru sloužícího při tvorbě nových buněk a zajišťuje rovnováhu vápníku a magnézia v těle.

 
Fialový kunzit
představuje nebeskou bránu a symbol nekonečna. Umožňuje přechod do světa mrtvých, neboť přenáší vědomosti, které si odcházející duše potřebuje vzít s sebou, aby jí pomohly dosáhnout osvícení. Fialový kunzit dokáže prolomit bariéry času a vydat se vstříc nekonečnu.

« GagátKyanit »