Diamant

Diamant/Diamond

Barva: Průzračně bílý, žlutý, modrý, hnědý, růžový

Vzhled: Po vybroušení a vyleštění malý, čirý a průhledný drahokam

Vlastnosti: Diamant je symbolem čistoty. Jeho čiré bílé světlo pomůže vnést do vašeho života soudržnost a provázanost. Působí příznivě na uchování pevných vztahů, vyvolává lásku a dodává na průzračnosti partnerským vztahům. Diamant vnímaný jako symbol oddanosti a věrnosti současně zvyšuje lásku, kterou cítí manžel ke své ženě. Po tisíce let slouží diamant rovněž coby symbol bohatství a bývá považován za kámen, jehož prostřednictvím lze dávat najevo materiální dostatek a současně ho k sobě přitahovat. Čím větší kámen je, tím větší hojnost přináší. Velké diamanty dokážou také účinně zablokovat geopatogenní zóny.

Diamant funguje jako zesilovač energie, přičemž se jedná o jeden z mála kamenů, které není třeba nikdy znovu dobíjet. Energii zesiluje bez ohledu na to, z jakého zdroje pochází. Velice účinně funguje rovněž, pokud se použije spolu s dalším krystalem k léčbě - v takovém případě zvyšuje léčivou sílu druhého kamene. Současně ale platí, že stejně dobře jako pozitivní energii dokáže zesilovat i negativní. Na jemné vyšší úrovni zaceluje „trhliny" v auře neboť jí dodává novou energii.

Po psychologické stránce patří mezi vlastnosti ztělesňované diamantem odvaha, neporazitelnost a odhodlanost. Nemilosrdné světlo vycházející z diamantu ale současně odhalí všechno, co je negativní a vyžaduje přeměnu. Diamant ulevuje od citové a duševní trýzně, mírní strach a nabízí možnosti nových začátků. Jedná se o kámen podněcují tvůrčí schopnosti, neboť rozvíjí představivost a invenci svého majitele.

V duševním životě zajišťuje diamant spojení mezi rozumem a vyšším vědomím. Přináší schopnost jasného myšlení a pomáhá při cestě za osvícením.

Na duchovní úrovni čistí diamant auru od všeho, co narušuje vnitřní světlo, a pomáhá rozzářit niterný jas lidské duše. Připomene vám, kam vaše duše směřuje, a pomáhá při duchovním rozvoji. Aktivuje korunní čakru, kterou spojuje s vyšším, božským světlem.

Léčebné využití: Diamant léčí zelený oční zákal, rozjasňuje zrak a blahodárně působí na mozek. Pomáhá uzdravovat alergie a chronické potíže. Obnovuje rovnováhu metabolizmu. Tradičně se používal proti účinkům jedů.

Umístění: Noste na holé kůži nebo položte na potřebné místo. Zvláště silné účinky se dostaví, jestliže jej budete nosit jako náušnice - zejména působí proti záření z mobilních telefonů.

« DanburitDioptaz »