Apofylit

Apofylit/Apophyllite

Barva: Čirý, bílý, nažloutlý, zelený, broskvový

Vzhled: Krychlové či jehlancovité krystaly, matné nebo průsvitné

Vlastnosti: Apofylit má velký obsah vody, což z něj dělá velice účinný vodič energie a nosič záznamů akaši - „kronika akaša". To jsou esoterické záznamy všeho, co se kdy stalo a stane, včetně informací týkajících se minulých životů.  Jeho umístění v místnosti vede ke zvýšení energie, neboť se jedná o výkonný zdroj vibrací. Apofylit vytváří spojení mezi vědomím reálného a duchovního světa. Během cest mimo tělo udržuje pevné spojení s fyzickým tělem, díky čemuž mohou být informace z duchovní říše přenášeny do našeho reálného světa. Tento duchovní kámen zlepšuje schopnost jasného vidění, podněcuje intuici a napomáhá k dosažení vytoužené budoucnosti. Jedná se o vynikající kámen pro věštění.

Na duševní úrovni zlepšuje apofylit schopnost vzájemně pochopit jednání druhých. Odstraňuje předstírání a bourá zábrany. Je to kámen pravdy umožňující poznat skutečnou vlastní podobu. Současně dovoluje ukázat pravdivou stránku sebe sama celému světu.

Duševně má apofylit uklidňující účinek. Výborně působí na tišení stresu, odstraňuje duševní bloky a negativní vzorce uvažování. Dokáže omezovat rozsah přání na přiměřenou úroveň. Do duchovního života apofylit vnáší univerzální lásku a pomáhá při rozhodování, zatímco mysl se slaďuje s duchem.

V emocionální rovině apofylit odkrývá potlačované city. Překonává zlost, obavy a strach. Rozpouští starosti a umožňuje tolerovat nejistotu. Duchovně tento kámen uklidňuje a uzemňuje ducha. Udržuje pevné spojení se spirituálním světem, zatímco současně umožní, abyste se ve svém fyzickém těle cítili příjemně. Pomáhá při cestách mimo tělo a jasnovidných pozorováních. Díky propojení se záznamy akaši usnadňuje cesty do minulých životů.

Léčebné využití: Apofylit je považován za vynikající kámen při léčení kosmickou energií, reiki. Umožňuje uvedení pacienta do stavu hlubokého uvolnění a vnímavosti a současně „odstavuje" i samu osobu léčitele, díky čemuž je léčivá energie vycházející z kamene čistší.

Apofylit působí na dýchací ústrojí, a nosíme-li jej na krku, má rovněž blahodárný účinek na astma. Neutralizuje alergie a zvyšuje regeneraci kůže. Položí-li se na každé oko jeden kámen, podporuje „omlazení" zraku. Apofylit je mimořádně užitečný při léčbě neduhů duše, které současně pomáhá opět se sladit s fyzickým tělem.

Umístění: Přikládejte podle potřeby. Pokud položíte jednoduchý apofylitový jehlan při meditaci nebo jasnovidném pozorování na třetí oko koutkem oka se do něho dívejte.

Zvláštní tvary a barvy:

Kromě druhových vlastností dodávají další barvy apofylitu následující rysy:

Zelený apofylit aktivuje srdeční čakru a podněcuje otevřenost srdce, zejména v otázce rozhodnutí týkajících se milostného života. Pohlcuje a poté vysílá univerzální energii. Tento kámen otevírá srdeční čakru a umožňuje pohlcování univerzálních energií. Pomáhá těm, kdo se věnují chůzi po žhavých uhlících, neboť vyvolává meditativní stavy a ochlazuje po chůzi chodidla. Odhaluje příkazy dané v hypnóze a zajišťuje fungování dalších kontrolních mechanizmů týkajících se jak života současného, tak i minulých.

 

Apofylitové pyramidy jsou mocným zdrojem energie. Zlepšují duchovní vidění a otevírají třetí oko. Pohled skrze základnu směrem k vrcholku otevírá „hvězdnou bránu". Jako všechny ostatní pyramidy, mají i tyto konzervační schopnosti a lze je použít k ošetřování jiných předmětů nebo krystalů. Elixír připravený pomocí apofylitové pyramidy vnáší jas a energii do srdce.

« ApatitAkvamarín »