Andělé paprsků

V některých textech, jež jsou součástí andělského učení, představuje sedm archandělů současně sedm paprsků duchovního osvícení a sedm barev duhy. Sedm paprsků se rovněž vztahuje k sedmi hlavním čakrám. jakmile se naladíte na "anděly paprsků" a vypěstujete si citlivost na centra jednotlivých čaker, uvedete do rovnováhy úroveň své vlastní energie. Dosáhne tak duchovního vzhledu a bude schopni léčit druhé.

Čakry Centra jemné energie. Čakry jsou životně důležité pro tělesnou i duševní pohodu, stejně jako pro duchovní růst. Každá čakra je spojena se specifickými orgány a žlázami s vnitřní sekrecí. Čakry zpracovávají jemnou energii a pracují s ní v rámci chemických, hormonálních a buněčních změn v těle. Každá čakra vibruje na jiné frekvenci, na odlišné barvě a jiném tónu. Kromě toho má buď ženskou nebo mužskou polaritu. Čakra korunní, krční, solar plesu a kořenová jsou mužské /pozitivní/, čakry třetího oka, srdeční a sakrální jsou ženské /negativní/.

Sedm hlavních čaker se nachází na střední ose těla, přičemž prvních pět najdeme v oblasti páteře. Kořenová čakra se otevírá pod páteří směrem dolů a korunní čakra nad hlavou směrem nahoru. Dalších pět se otevírá na těle ve směru zepředu dozadu.

Světlo a barva Barva je univerzální jazyk, který obchází logickou mysl a hovoří rovnou k duši. Každá ze sedmi viditelných barev má své terapeutické vlastnosti, jež lze spojit pomocí jejich rezonancí se sedmi hlavními čakrami.

Starověké znalosti Léčba světlem, léčba barvami /chromoterapie/ a hydrochomatická terapie /léčba barevnými roztoky/ jsou starobylé formy přírodního léčitelství. Barevné paprsky ovlivňují hmotné tělo, emoce, nálady, duševní vlastnosti a duchovní naladění. Každý z nás má niterně blízký vztah k barvám. Někdy se sami uchylujeme podvědomě k léčbě pomoci barev, když si vybíráme oblečení konkrétní barvy nebo když se obklopujeme specifickými barevnými vibracemi - doma, v práci i na zahradě.

Většina našich reakcí probíhá nevědomky. Teprve v okamžiku, začneme používat magické vlastnosti barev zasvěceným způsobem, dokážeme ovládnout tuto úžasně vitální sílu ke zlepšení kvality vlastního života, zlepšení citu pro harmonii, rovnováhu a všeobecný pocit štěstí.

Bílé světlo se skládá ze všech barev. Při průchodu  proudu bílého světla krystalem se vytváří sedm barev spektra duhy.

Rubínový paprsek - Archanděl Uriel »