Svatozář

Znamení: Štír/Ryby - Pluto/Neptun

Shrnutí tématu: dobro a zlo /polarity/, představa nebe, pokrytectví, předstíraná svatost, padlý anděl, nestrannost.  

Význam karty při výkladu:

* jako jediná anebo první karta: PROBLÉM

Nechal ses nachytat černým andělem. Oděl se samozřejmě do nádherného světelného roucha a zvěstoval ti, jak ušlechtilé, posvátné a bohabojné je tvé dílo, tvoje práce, tvůj guru, tvůj nový vztah. Falešnou svatozáří tě však jen láká jako mouchu na med. A ty za ním poslušně ťapeš tam, kam on právě chce. Neuvědomuješ si, že nutkavá potřeba, snaha a touha tvého Ega konat tzv. Dobro mu umožňuje mít tě zcela ve své moci.

* jako karta v sérii: CESTA K VYŘEŠENÍ PROBLÉMU

V této chvíli vede tvoje cesta přes bolestný proces učení, přes proces, během kterého si nesmíš vytvářet žádné představy. Každý obraz, každá představa, ať jsou jakkoliv ušlechtilé, jsou balzámem pro tvé Ego a jedem pro tvou duši. V průběhu tohoto procesu bys měl pochopit, že ses nechal ošidit modlou, falešným bůžkem, je to přirozeně nepříjemné, ba až trapné a bude tě to ještě dlouho pronásledovat. Tuto trýznivou bolest nelze obejít. Nastal čas pustit se do práce na svých stinných stránkách a strhnout masku z tváře vlastních obrazů nebo představ.

* jako poslední karta: VÝSLEDEK CESTY

Začínáš chápat, že neexistuje nic světlého bez temného, bez svého stínu a že není nic temného bez stínu, bez světlého. Neexistuje den bez noci, světlo bez tmy. Nestavíš se už jen na jednu stranu a nepřikyvuješ jedné z nich, protože ses naučil vidět jedno v mnohém a mnohé v jednom. Nestaneš se tím sice svatým /to by byl zas nějaký čerstvý med s jinou vůní/, ale pravděpodobně zdravějším nebo zcela uzdraveným.

« FénixZpověď »