Otázka Grálu

Znamení: Vodnář/Ryby - Uran/Neptun

Shrnutí tématu: léčivá otázka, věčné hledání, ztracené poznání, objektivní nevědomí, hloubka archetypu, prapříčina, hledání Boha.

Význam karty při výkladu:

* jako jediná anebo první karta: PROBLÉM

Opakovaně kladeš nesprávnou otázku a padáš při tom často na ústa. Upřeně hledíš do křiklavého světla subjektivity a očekáváš, že si na svou otázku vymůžeš výhodnou a příjemnou odpověď. Bloudíš a vodíš sám sebe za nos. Uvědom si, že musíš najít novou otázku, jejímž středem nejsi ty. To je smyslem tvých pádů.

* jako karta v sérii: CESTA K VYŘEŠENÍ PROBLÉMU

V průběhu své cesty budeš muset jinak nastavit a přizpůsobit světla. Problémem v tvém případě není subjektivita, ale objektivita, a tedy v konečném důsledku vyhnání z ráje. Měl bys v sobě najít odvahu nežádat na svou otázku odpověď, o to intenzivněji se však ptát. Tak se budeš moci po každém pádu rychle postavit na nohy.

* jako poslední karta: VÝSLEDEK CESTY

Pochopil jsi, že na této úrovni neexistují už žádné odpovědi. Kolem tebe zavládl klid a mír. Jsi veden, důvěřuješ vyšší moci objektivitě a učíš se nanovo /to, co jsi věděl, už když ti byl jeden rok/, že musíš nejdřív padat, aby ses naučil chodit.

« Moira