Bylinkové okénko

Podběl lékařský

Podběl lékařský je jedna z prvních vytrvalých léčivých bylinem, jejichž žluté hlavičky na nás vykukují při jarních procházkách.

Pampeliška - Smetanka lékařská

Povzbuzuje trávící orgány, působí mírně močopudně a žlučopudně a celkově je považována za posilňující prostředek s příznivým účinkem na metabolismus. Příznivě ovlivňuje funkce jater, žaludku, slinivky, střev, ledvin i krvetvorných orgánů.

Zázvor

Zázvor posiluje imunitu a pomáhá při nachlazení a díky svým léčivým účinkům je zázvor hojně využívanou bylinou.

Kontryhel - ženské potíže

Král ženských bylinek. Naše prabáby říkaly, že tato skromná a nenápadná bylinka má přímo ženské a mateřské poslání, a proto to byla magická bylinka k čarování pro lásku a krásu. kdyby všechny ženy pili čaj z kontryhelu, neměla by polovina tolik potíží.

Kaštany a jejich léčivá síla

"Kaštany mají velkou sílu, to je stará známá věc, každý to zná a ví."  Staří lidé, kteří mají seschlé ruce, by proto kaštany měli převalovat v dlaních, kůže se pak  zpevní a zvláční.

Slanobýl, zázrak mezi bylinami

Slanobýl chlumní je jediným známým ze 150 bylinek slanobýlů, který disponuje s celou řadou ochranných a léčivých látek jater. Po několika letech výzkumů bylo prokázáno, že u nemocných virovou hepatitidou A a B, alkoholickou hepatitidou, ischemickou chorobou srdeční a vysokou hladinou cholesterolu, dochází během 6 – 30 denní terapie s touto bylinkou k výraznému zdravotnímu zlepšení.

Olej z černého kmínu - zlato faraónů - pro imunitní systém

Olej z černého kmínu je jedním z nejsilněji působících prostředků na imunitní systém. Vzniká lisování plodu kmínu a je znám i pod názvem Nigella sativa. K léčbě různých neduhů je používán již více než 2000 let. Ale až teprve nedávno byly vědecky potvrzeny jeho silné léčebné účinky a to dokonce i na rakovinu včetně rakoviny slinivky a HIV.

Med a skořice

Vědci zjistili, že ačkoliv je med sladký, jestliže se bere ve správných dávkách jako lék, nemůže ublížit ani diabetickým pacientům. Předkládáme seznam nemocí, které mohou být léčeny medem a skořicí jako výsledek studií západních vědců.